Żuk fotele, siedzenia modyfikacja

Do żuka zostały zaadaptowane fotele z bmw e46 cabrio ze względu na zintegrowane pasy bezpieczeństwa.

W żuku przechodziłem dwa etapy modyfikacji foteli przednich. Pierwszy to adaptacja foteli z opla insigni na oryginalnych mocowaniach żuka. To rozwiązanie pozwalało zostawić hebel i akumulator pod siedzeniem pasażera. Na tym etapie w żuku nie było pasów bezpieczeństwa.

Niestety w moim odczuciu fotele opla nie dawały wystarczająco dobrego trzymania bocznego i siedziało się na nich jak na stołkach. Konieczność stosowania nietypowych rozwiązań instalacji pasów bezpieczeństwa spowodowała, że szukałem innych foteli.

To był etap drugi, do żuka zamontowałem fotele skórzane z bmw e46 cabrio. Fotele te mają zintegrowane pasy bezpieczeństwa, mają też dobre trzymanie boczne i elektryczne regulowanie położenia.

W celu zamontowania foteli z bmw usunąłem oryginalne podstawy foteli żuka, akumulator przeniosłem na tył bagażnika, a same fotele przykręcone są do zamkniętych profili stalowych 10x10cm.

Komfort jazdy znacznie się zwiększył, a same fotele wyglądają całkiem fajnie.

W celu zapewnienia większego komfortu usunąłem metalową ścianę grodziową kabiny i teraz fotel można odsunąć do tyłu. (przydatna opcja przy 190cm wzrostu).

żuk siedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *